Учені навчилися видобувати електрику з рису

Учені навчилися видобувати електрику з рису 22 Июня 2015
Голландські вчені знайшли ще одне альтернативне джерело електрики, яке працює цілодобово і не залежить від наявності яскравого сонця чи сильного вітру. При цьому спосіб чудово підходить для фермерських господарств в Азії. Йдеться про рисові поля.
Рис користується величезною популярністю на планеті. Учені стверджують, що ця рослина виробляє більше енергії, ніж їй потрібно для нормальної життєдіяльності. Для роботи системи підходять будь-які рослини, що ростуть у воді.
Технологія працює на надлишках органічної матерії, які рис виділяє при фотосинтезі. Ці надлишки сягають 70%. Залишки виходять через коріння і поглинаються мікроорганізмами. Під час цього процесу з’являються вільні електрони, які можна «зібрати», для чого необхідно розмістити електроди біля коренів рису.
Учені визнають, що технологія далека від досконалості, але вона виглядає багатообіцяюче, і, звичайно, зможе у майбутньому забезпечити жителів азіатських сіл безкоштовною енергією.
Зараз прототип технології виглядає як плитки 50х50 см, скріплені разом. Плитки встановлюють під корінням рослин. Ця технологія дуже зручна і коштує близько $1000 за 1 м²., а електрики видає 0,4 Вт на м².
Зараз учені розробляють нову технологію, яка представлятиме собою трубки. Таку систему простіше встановлювати на плантаціях. Видаватиме вона 3,2 Вт з м².


Поделиться ссылкой:
Наши региональные партнеры