ЄС хоче знизити газову залежність від Росії і готує проект Енергетичного союзу

ЄС хоче знизити газову залежність від Росії і готує проект Енергетичного союзу 24 Февраля 2015
Для того, щоб знизити залежність від російського газу, Європейський Союз має намір в довгостроковій перспективі аналізувати попит на блакитне паливо всіх країн-членів.
Про це у вівторок, 24 лютого, повідомила газета Süddeutsche Zeitung.
Єврокомісар з енергетики Марош Шефчович має намір у середу, 25 лютого, представити в Брюсселі свій проект Енергетичного союзу, який повинен бути створений до 2030 року. При його допомозі ЄС зможе подолати складнощі з поставками газу.
Суть ідеї в тому, щоб піднятися над кордонами 28 національних енергетичних ринків, заявив Марош Шефчович. Необхідно зробити європейців менш залежними від поставок російських енергоносіїв, і одночасно залучити на енергетичний ринок нових інвесторів. Зрозуміло, до цього підштовхує й конфлікт між Росією і Україною і той факт, що Москва, яка є найважливішим постачальником енергії, все частіше використовує це з метою надання політичного тиску на партнерів.
У майбутньому Єврокомісія стане перевіряти на відповідність європейському законодавству всі контракти, які країни-члени ЄС укладають з державами-постачальниками енергії. Цей принцип буде поширюватися і на комерційні контракти, типу тих, які німецькі концерни укладають з "Газпромом", відзначає Süddeutsche Zeitung.


Поделиться ссылкой:
Наши региональные партнеры