Володимир Демчишин: Україна ініціюватиме створення спільної робочої групи з енергетики у форматі "Вишеградська четвірка" + Україна

18 Февраля 2015
17 лютого 2015 року відбулася зустріч Міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина з чеською делегацією на чолі з Міністром промисловості і торгівлі Чеської Республіки Яном Младеком.
Питання, які були предметом перемов між українською та чеською сторонами, стосувалися, зокрема, реформ, що відбуваються в енергетичній галузі України, та перспективних проектів, участь у яких була б цікава для чеських інвесторів.
У ході зустрічі Міністр промисловості і торгівлі Чеської Республіки Ян Младек наголосив, що українська ГТС залишається для Європи ключовим та найбільш дешевшим маршрутом транспортування російського газу.
Зі свого боку Володимир Демчишин запевнив представників чеської делегації в тому, що українська сторона здійснює всі заходи для забезпечення безперебійного транзиту газу та виступає за максимальну прозорість цього процесу.
«З 30 січня в Україні працює відповідна моніторингова група ЄС, якій «Укртрансгаз» надав доступ до всіх об`єктів ГТС та на щоденній основі передає інформацію щодо заявок на транспортування російського газу для європейських споживачів, фактичний обсяг його надходження в Україну та фактичний обсяг транспортування до ЄС», - зазначив Міністр.
Крім того, з метою обговорення ключових питань багатостороннього співробітництва в енергетичній сфері Володимир Демчишин запропонував Яну Младеку створити спільну робочу групу з енергетики на рівні профільних міністрів у форматі «Вишеградська четвірка» + Україна.
«Функціонування такої робочої групи на рівні міністрів енергетики та участь у її роботі України є дуже важливими для нас. У нас є певні ініціативи щодо проектів, які спрямовані на підвищення надійності транзиту газу та нафти до європейських споживачів. Наразі розпочата робота з підписання прямих стандартних угод про інтерконнектор з операторами європейських ГТС, ведуться переговори щодо залучення кредитних коштів з Міжнародними фінансовими організаціями для будівництва газовимірювальних станцій на східному кордоні України. На порядку денному питання перенесення точок передачі російського газу з кордону Україна-ЄС на кордон Україна-РФ. Крім того, ми хочемо звернути увагу наших європейських сусідів на можливості використання наявних вільних потужностей нафтопроводу «Одеса-Броди» та системи «Дружба» для транспортування Каспійської нафти», - додав Володимир Демчишин.
У складі Чеської делегації у зустрічі взяли участь: Міністр промисловості та торгівлі ЧР Ян Младек, Надзвичайний і Повноважний Посол ЧР в Україні Іван Почух, радник Міністра промисловості та торгівлі ЧР Мілан Говорка,  заступник Генерального директора   АТ «Чеський експортний банк» Мірослав Тим та інші.
Українську сторону представляли: Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Діденко,  Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв,  Голова правління ПАТ «Укртранснафта» Олександр Лазорко, Президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський та інші.


Поделиться ссылкой:
Наши региональные партнеры