У Брюсселі обговорено подальші кроки в напрямку енергетичного співробітництва Україна - ЄС

У Брюсселі обговорено подальші кроки в напрямку енергетичного співробітництва Україна - ЄС 3 Февраля 2015
29 – 30 січня 2015 року заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Діденко перебував у Брюсселі з робочим візитом для участі у поглиблених консультаціях з енергетичного співробітництва Україна – ЄС у Генеральному Директораті Європейської Комісії «Енергетика». До складу делегації також увійшли представники НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укртрансгаз».
У ході консультацій сторони обговорили стан виконання домовленостей, досягнутих за підсумками консультацій у форматі Україна – ЄС – РФ щодо так званого «зимового пакету» постачань російського газу в Україну та перспективи започаткування консультацій в форматі Україна – ЄС – РФ щодо так званого «літнього пакету».
Ігор Діденко поінформував щодо здійснення реформ газового ринку України у відповідності до енергетичного законодавства ЄС та наголосив, що залишається надійним партнером Євросоюзу і транзитером природного газу до держав-членів ЄС.
Сторони також приділили важливу увагу питанням залучення інвестицій з Європейського Союзу в українську газотранспортну систему, що підвищить енергетичну безпеку України та ЄС. Ігор Діденко наголосив на необхідності подальшої співпраці з ЄС в питаннях спільної модернізації та експлуатації української газотранспортної системи та залучення європейських компаній до використання підземних газових сховищ України.
Сторона ЄС відзначила важливу роль України у забезпеченні енергетичної безпеки Європи та висловила готовність надалі сприяти вирішенню питань із забезпечення в повних обсягах реверсних поставок природного газу до України з території держав-членів ЄС.
У рамках візиту Заступник Міністра провів також зустрічі з представниками депутатського корпусу Європейського Парламенту, в тому числі з членами Комітету ЄП з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також керівництвом Групи підтримки України.


Поделиться ссылкой:
Наши региональные партнеры