Мер столиці доручив перевірити стан електромереж у будинках

5 Августа 2014
Мер Києва Віталій Кличко доручив житлово-експлуатаційним конторам (ЖЕК) перевірити електромережі Києва у зв'язку з масовим встановленням киянами водонагрівачів (бойлерів).
Про це сказано в повідомленні його прес-служби.
Мер Києва зазначив, що у зв'язку з масовим установленням бойлерів зростає навантаження на електрокомунікації столиці.
"Електромережі Києва функціонують добре, однак я закликаю киян перевірити електромережі у своїх будинках, і ЖЕКам дав доручення зробити це в будинках, щоб переконатися, що взимку ніяких позаштатних ситуацій не виникне. Кияни можуть установлювати бойлери, але потрібно проконсультуватися з ЖЕКами, щоб уникнути перевантажень мережі. Разом з тим, бойлери невеликих потужностей можна ставити без узгодження", - підкреслив Кличко.
При цьому він зазначив, що в опалювальний сезон проблем з гарячим водопостачанням і опаленням у Києві не буде.
"На жаль, 65% киян залишилися без гарячої води. Це змушені заходи, до яких вдалися через те, що Росія перестала поставляти газ в Україну. Газу внутрішнього видобутку, на жаль, мало, тому відповідно до рішення Кабміну він закачується в газосховища, щоб узимку була гаряча вода й опалення", - повідомив Кличко.
З його слів, за кілька місяців, які залишилися до початку опалювального сезону, неможливо перевести всі котельні міста на інші джерела палива.
"Модернізацію не можна провести за місяць або два. Це високотехнологічний процес, що займає багато часу. Разом з тим, у Києві є кілька станцій, які можуть працювати не тільки на природному газі, але й на вугіллі або мазуті ", - додав він.
Кличко підкреслив, що Україні украй важливо залучати енергозберігаючі технології й наближатися до європейських стандартів.
Так, з його слів, одним з альтернативних видів енергії є, зокрема, використання біогазу, і завдяки інвесторам на сьогодні вже встановлено кілька блоків, які можуть поставляти електроенергію для мікрорайону з населенням в 10 тисяч осіб.
Як повідомляло агентство, компанія "Київенерго" відключила від гарячого водопостачання 8,82 тис. споживачів столиці.


Поделиться ссылкой:
Наши региональные партнеры