ЄС виділяє 750млн. євро на фінансування інфраструктурних проектів в енергетиці

13 Мая 2014
Перший прийом заявок в рамках фонду Об’єднання Європи (Connecting Europe Facility, CEF) для допомоги у фінансуванні ключових транс-європейських енергетичних інфраструктурних проектів відкритий. Загальна сума в 750 млн. євро стане доступною для проектів першого пріоритету головним чином в секторах газу та електроенергетики. Ці проекти будуть спрямовані на питання безпеки постачань та допоможуть покласти край енергетичній ізоляції деяких країн-членів. Вони також сприятимуть оформленню загальноєвропейського внутрішнього енергетичного ринку та інтеграції відновлюваної енергетики до енергомережі. Фінансування ЄС прискорить інвестиції у відсутні транскордонні зв’язки, мобілізувавши необхідне приватне та державне фінансування.
Комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер заявив: «Це вирішальний крок. Такий величезний обсяг фінансової підтримки ЄС дасть велику різницю. Поточна українська криза підкреслює важливість оновлення енергетичної інфраструктури та побудови відсутніх сьогодні взаємопідключень між країнами-членами, щоб посилити енергетичну безпеку в ЄС. Загалом країни-члени можуть допомогти одна одній з постачанням енергії лише у випадку, якщо вони гарно поєднані. Більше того, поліпшення енергетичної інфраструктури є передумовою для завершення внутрішнього енергетичного ринку для вигоди споживачів та бізнесів в ЄС».
В рамках фонду Об’єднання Європи на трансєвропейську енергетичну інфраструктуру було виділено 5,85 млрд. євро на період 2014-2020 років.
Для того, щоб подати заявку на грант, проект має бути включений до переліку «проектів спільного інтересу». Перший список був затверджений Європейською комісією в жовтні 2013 року. Він складається з близько 250 ключових енергетичних інфраструктурних проектів, які після свого закінчення забезпечать значні переваги для щонайменше двох країн-членів; посилять безпеку постачання, сприятимуть ринковій інтеграції та подальшій конкуренції, а також скороченню викидів СО2.
Грантові гроші будуть доступні для фінансування досліджень та будівельних робіт. В той час як проекти нафтової інфраструктури виключені з будь-якої форми фінансової допомоги, гранти на дослідження доступні для всіх інших проектів спільного інтересу. Це стосується також грантів для будівельних робіт (крім проектів з гідроакумуляції). Проте для того, щоб мати право на гранти для будівельних робіт, проект повинен відповідати суворим критеріям: аналіз його витрат і вигод (cost-benefit analysis, CBA) має показувати значні переваги для безпеки постачання, солідарності чи технологічних інновацій. Проект повинен отримати рішення про транскордонне виділення коштів, видане компетентними національними регулюючими органами, чи у випадку розбіжностей між ними Агентством зі співпраці енергетичних регуляторів (ACER). Відповідного до свого бізнес плану, проект повинен бути не життєздатним комерційно і тому залежним від фінансування ЄС для свого просування.
Загалом обсяг підтримки ЄС не може перевищувати 50 відсотків від оплачуваних витрат. У виняткових випадках, коли проект значно сприятиме безпеці постачань чи посилюватиме енергетичну солідарність між країнами-членами, підтримка ЄС може складати 75 відсотків від витрат.
Кінцевим терміном подання заявок є 19 серпня 2014 року. Остаточне рішення щодо того, які проекти отримають фінансування Комісії, буде прийняте до листопада 2014 року.

  


Поделиться ссылкой:
Наши региональные партнеры