Введено в експлуатацію найбільшу ВЕС в Україні

Введено в експлуатацію найбільшу ВЕС в Україні 29 Апреля 2014
ДТЕК завершила роботи щодо введення в експлуатацію 35 вітроустановок другої черги Ботієвської вітроелектростанції (Запорізька область), вийшовши на її проектну потужність 200 МВт. Про це повідомила прес-служба компанії.

Найбільша в Україні ВЕС дасть змогу виробляти близько 600 млн кВт/год електроенергії щорічно.

Будівництво Ботієвської ВЕС розпочато у 2011-му, першу чергу якої потужністю 92,25 МВт введено в експлуатацію наступного року. Монтаж вітроустановок другого етапу будівництва станції розпочато у вересні 2013-го. У квітні нинішнього року ДТЕК завершила запуск 35 вітроустановок другої черги сумарною потужністю 107,625 МВт. Виробник вітряних турбін – данська компанія «Vestas», – уточнили в компанії.

Ботієвська ВЕС – один з найбільших інвестиційних проектів ДТЕК, у будівництво станції вкладено близько €340 млн. Для фінансування першої та другої черги проекту компанія залучила близько €245 млн німецького банку Landesbank Berlin.

«ДТЕК продовжує реалізовувати стратегічні проекти, незважаючи на складні економічні умови. Підтвердження цьому – введення в роботу Ботієвської ВЕС – однієї з найбільших вітроелектростанцій Центральної та Східної Європи. Поряд з активним розвитком вітроенергетики, ми продовжимо модернізацію ТЕС, щоб зробити традиційну вугільну генерацію екологічнішою. Загальна інвестиційна програма ДТЕК у 2013 році становила 8,8 млрд грн і у поточному році ми постараємося утримати обсяг інвестицій на такому ж рівні», – зазначив генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко.

У компанії повідомили, що завершується будівництво інфраструктурних об'єктів Ботієвської ВЕС. До кінця квітня очікують рішення НКРЕ про коригування встановленої потужності станції.

ДТЕК також продовжує роботи з будівництва двох інших ВЕС вітропарку «ДТЕК Приазовський» у Запорізькій області – Приморської і Бердянської.

Введення в експлуатацію трьох станцій вітропарку «ДТЕК Приазовський» загальною потужністю 550 МВт очікують наприкінці 2017-го.


Поделиться ссылкой:
Наши региональные партнеры