Енергетична незалежність абсолютно неодмінна для національного добробуту - Президент Литви

28 Марта 2014
Президент Литви Далія Грибаускайте звернулася з промовою до співгромадян. «Переживаючи події в Україні, ми знову усвідомлюємо, наскільки крихка свобода», заявила вона.

Президент Литви присвятила велику частину свого виступу темі енергетичної безпеки.
«Більше 20 років ми відкладали прагнення енергетичної незалежності. Проте символ нашої енергетичної незалежності, спеціальне судно для терміналу скрапленого природного газу прибуде до Литви цієї осені після подолання ворожих штормів та турбулентностей, створених комісіями та підбурюваних іншими. Ця геополітична співпраця між Литвою, Норвегією та Південною Кореєю, перша в Балтійському регіоні, є результатом історичних змін в нашій енергетичній системі».
«Вінцем» досягнень вона назвала зусилля Литви, що «зробили російський газ, який становить екзистенцій ну загрозу, просто не потрібним для Литви». Президент зазначила, що «лише протягом кількох років Литві вдалося знайти альтернативи як для постачань газу, так і електроенергії. Наступного року, в 2015, електроенергетичне сполучення до Швеції буде побудоване, пов’язуючи Литву з Західною Європою через електромережі. Це означає кінець енергетичній ізоляції. Енергетична незалежність абсолютно неодмінна для національного добробуту. Йдеться не тільки про чесні ціни на електроенергію, газ та опалення. Йдеться про безпечну та конкурентоспроможну Литву».
Грибаускайте також згадала у своїй промові про енергетичних олігархів, які «ще більше шкодять країні, ніж її суперечки з «Газпромом» ». Вона також зазначила про намір розробити єдину національну програму для сектору опалення та забрати контроль за сектором в олігархів.
Президент Литви також сказала про потребу рішучих державних політик в секторах ядерної та сланцевої енергетики, а також опалення.
Поделиться ссылкой:
Наши региональные партнеры