Створено плащ- невидимку, який працює на батарейках

Створено плащ- невидимку, який працює на батарейках 20 Декабря 2013
Група американських дослідників з університету Техасу створила активний плащ-невидимку. Це пристрій здатний зробити невидимим в мікрохвильовому діапазоні невеликий об'єкт, причому його ефективність значно вище при підключенні до джерела живлення. Подробиці з посиланням на публікацію в журналі Physical Review Letters наводить офіційний сайт університету.

Відмінною особливістю нового винаходу є те, що він не просто відновлює форму радіохвиль, які пройшли поблизу предмета, а робить це активно, з використанням додаткового джерела енергії. Звичайні «плащі- невидимки» засновані на метаматеріалах, які змінюють геометрію хвильового фронту так, щоб компенсувати внесення об'єктом спотворення, а фахівці з США застосували інший підхід .

Додавши до шару метаматеріала активні компоненти, вчені домоглися значного розширення частотного діапазону, в якому можна отримати маскувальний ефект. Раніше тій же групі вдалося показати, що пасивні системи принципово не можуть бути ефективні на всіх частотах навіть у межах одного діапазону: з цієї причини говорити про невидимість доводиться лише умовно.

Учені підкреслюють , що плащі-невидимки важливі в першу чергу зовсім не як пристрої для приховування чого-небудь від стороннього спостереження. Для військового застосування подібні розробки малоперспективні, так як противник, що знає про саме існування подібної технології, може завжди змінити використовуваний для спостереження метод і до того ж радіохвилі далеко не єдиний спосіб виявлення цілей. Водночас заховати об'єкт від радіохвиль може бути корисним у ряді цивільних завдань. Наприклад , металева конструкція не буде заважати спостереженню, якщо її огорнути відповідним «плащем-невидимкою».

Метаматеріалами називають структури, побудовані з окремих елементів, розмір яких менше довжини хвилі того випромінювання, на роботу з яким розрахований матеріал. Прикладами можуть бути як тривимірні решітки для управління радіохвилями, так і поверхні з рівними рядами наноструктур (штирів або, навпаки, прорізів ) для маніпуляції видимим світлом. Принцип метаматеріалу також працює з акустичними і сейсмічними хвилями, що дозволяє говорити про шумозаглушенні або захисту будівель від землетрусів.


Поделиться ссылкой:
Наши региональные партнеры