Відновлювана енергетика - останні міжнародні тенденції від аналітиків EY

Відновлювана енергетика - останні міжнародні тенденції від аналітиків EY
У той час як у розвинених країнах дискусії про економічну доцільність інвестицій у відновлювану енергетику стають однією з основних тем політичних дебатів, ринки, що розвиваються, виглядають все більш привабливими в очах інвесторів, які прагнуть знайти більш передбачувані умови для ведення свого бізнесу.

Такий висновок міститься у новому дослідженні EY «Індекс привабливості країн для інвестування у відновлювану енергетику».

Гіл Форер, керівник глобальної практики консультаційних послуг EY в сегменті чистих технологій, зазначає: «Говорячи про перспективність тих чи інших ринків для інвестування, необхідно пам'ятати про розрив між більш і менш привабливими для інвестицій ринками, що все збільшується».

За його словами, з одного боку спектру знаходяться країни, що переглядають енергетичну політику, що вносять до неї поправки і міняють терміни її реалізації, що обумовлює нестабільність ринкової кон'юнктури. З іншого - країни, які залучають інвесторів за рахунок створення умов для реалізації великих проектів та усунення перешкод, які ми спостерігаємо на ринках, що розвиваються, наприклад, в Південній Америці та Південно-Африканській Республіці.

Згідно з результатами дослідження, які базуються на макроекономічних показниках, стані енергетичного ринку та рівні технологічного розвитку, США очолюють список країн, найбільш привабливих для інвестицій у відновлювану енергетику. Разом з тим, варто відзначити, що у найближчі місяці в цій країні збережеться невпевненість інвесторів, навіть незважаючи на недавнє відкриття в Нью -Йорку першого «зеленого банку», метою якого є просування інвестицій приватного капіталу в обсязі не менше 1 млрд. дол. в реалізацію проектів у сфері відновлюваної енергетики. Основними факторами, що сприяють зростанню невизначеності на ринку, є вартість розробки сланцевих родовищ і відсутність довгострокової енергетичної політики.

При цьому, у таких розвинених країнах як Великобританія, Німеччина, Австралія та Польща проведена політика веде до переносу інвестицій на більш пізні терміни, відмови від реалізації проектів і догляду з ринків.

Невизначеність у сфері енергетичної політики характерна не для всіх країн. У КНР тривають роботи з виконання амбітного плану з нарощування загальної потужності сонячних електростанцій до 35 ГВт до 2015 року, для чого запроваджено податкові пільги та інші субсидії, а також проведені заходи, що прискорюють консолідацію ринку .

Що стосується України, то експерти EY наступним чином відгукуються про ситуацію в країні. Цитата Віктора Коваленко, керівника відділу послуг у галузі сталого розвитку та чистих технологій в Україні: «Україна прогнозовано поліпшила свої результати - у рейтингу ми вийшли на 4 позиції вперед. Це стало можливим багато в чому завдяки тому, що в країні як і раніше зберігається державна підтримка сектора відновлюваної енергетики за рахунок досить високого «зеленого тарифу». На тлі згортання такої підтримки, що спостерігається в багатьох розвинених країнах, ситуація в Україні демонструє відносну стабільність для інвесторів галузі».


Поделиться ссылкой:
Наши региональные партнеры